Tarım Kredi’nin satış noktası sayısı 4 bin 300 oldu

AA

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (Tarım Kredi) yurt genelindeki market ve satış noktası sayısı 4 bin 300’e ulaştı.

Tarım Kredi, il merkezlerinin yanı sıra ilçelerde de vatandaşlara alışveriş imkanı sunuyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, kurumun marketlerinde ortalama 1.500 kadar ürün bulunduğunu ve bu ürünlerin yaklaşık 700 kadarının uçtan uca yönetildiğini dile getirdi.

“Satış noktalarının 1.200’ü bakkal”

Satış noktalarından 1.200’ünün bakkal olduğunu belirten Aydın, şu bilgileri verdi:

Bakkalın belirli bölümüne 150 kadar ürün koyuyoruz. Peynir, pirinç, mercimek ve yağ gibi ürünler. Bakkallarımız bizden direkt alıyor ve bizim marketlerde sattığımız fiyattan ürünleri satıyor.

“Rakiplerimizle aynı sayılara ulaşmayı hedefliyoruz”

Aydın, bakkallar haricinde 3 bin 100 marketin de vatandaşlara hizmet verdiğine dikkati çekerek, “Her gün yeni market açmaya devam ediyoruz. İnşallah bugün halen bu işi yapan diğer rakiplerimizle aynı sayılara ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Marketlerimizdeki performanstan memnunuz”

Yıllar içerisinde bu hedefi gerçekleştireceklerini ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

Şu anda marketlerimizdeki performanstan da memnunuz. Marketlerimizde ortalama 1500 kadar ürün bulunuyor. Bu ürünlerin yaklaşık 700 kadarını uçtan uca biz üretiyoruz. Bu yönüyle gerçekten başarılı bir organizasyon meydana gelmiş durumda. Bunu geliştirerek devam ettireceğiz. 3 bin 300 market sayısını 3 yılda yakaladık.

“Çok hızlı koştuk”

Rakiplerimiz bu rakamlara bizden çok daha uzun yıllarda ulaştı. Çok hızlı koştuk. Durmadan ama biraz yavaşlayarak kaliteyi de ön plana alarak büyümeye devam edeceğiz. Üreticilerin yanında tüketicilere de hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir