Bayraklı’da kurban satış yerleri kura ile belirlendi

Başkan İrfan Önal “Vatandaşlarımızın kurbanlık alışverişlerini sağlıklı ve temiz ortamlarda yapabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kurban pazar yerimizi hiçbir mağduriyetin yaşanmaması için en iyi şekilde düzenliyoruz” dedi.

SATIŞ YERLERİ KURA İLE BELİRLENDİ
Türkiye’nin çeşitli illerinden kurban pazarı için gelen satıcıların vatandaşlarla buluştuğu Bayraklı Belediyesi kurban satış alanındaki yerler için Zabıta Müdürlüğü gözetiminde kura çekimi yapıldı. Satıcılar, çadır yerlerini kendi çektikleri kura ile belirledi. 84 çadır yerinden 46 büyükbaş, 32 küçükbaş olmak üzere toplam 78 çadırın tahsisi yapıldı. Bayram öncesi gerekli tüm önlemlerin alınacağı hayvan satış alanında, satıcıların ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Bayraklı Belediyesi Fen İşleri, Zabıta, Veteriner, Temizlik İşleri Müdürlüklerinden nöbetçi ekiplerin de Kurban Bayramı süresince alanda görev yapacağı belirtildi.

EKİPLERİMİZ SAHADA OLACAK
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal “Kurban pazarındaki çadır yerlerini zabıta ekiplerimizin gözetiminde satıcılar kendi çektiği kura ile belirledi. Kontrolleri yapılmış, sağlıklı kurbanlıkların satışa çıkarılacağı Doğançay Mahallemizdeki satış yerimizden vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile kurbanlık alışverişlerini yapabilir. Kurban Bayramı’nın sonuna kadar vatandaşlarımızın hiçbir konuda mağdur olmaması için de ilgili ekiplerimizle denetimlerimiz ve hizmetlerimiz sürecek” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir